RT 8-12 kwietnia 2019

Drukuj
1 2 3

W dniach 08-12 kwietnia 2019 odbyło się  pierwsze w tym roku szkolenie z cyklu ratownictwa technicznego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym wraz z metodyką. Celem szkolenia było przygotowanie strażaków/instruktorów doskonalenia zawodowego do prowadzenia działań ratownictwa technicznego w zakresie podstawowym, określonym „Zasadami organizacji ratownictwa technicznego w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym”.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Ośrodek Szkolenia PSP w Łubiance. Kadrę dydaktyczną stanowili funkcjonariusze Ośrodka Szkolenia oraz Specjalistycznych Grup Ratownictwa Technicznego z Torunia, Włocławka i Wąbrzeźna.

W szkoleniu łącznie udział wzięło 19 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z terenu woj. kujawsko-pomorskiego, którzy to powiększyli swoją wiedzę w zakresie taktyki organizacji i prowadzenia działań ratowniczych, zasad prawidłowego doboru i użycia sprzętu, sposobów dotarcia do poszkodowanego, a także zasad udzielania poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy i wsparcia psychicznego.

Zajęcia realizowano na terenie auto-złomu „Kapral-Car” w Mamliczu, zajezdniach autobusowej i tramwajowej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu, na terenie Ośrodka Szkolenia w Łubiance, oraz na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 w Toruniu.

Kierownikiem przedsięwzięcia był st. kpt. Józef Dunajski.


Ocena: 3 głosów Aktualna ocena: 5