Szkolenie w zakresie ratownictwa na lodzie realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym 06-09.11.2018

Drukuj
1 2 3

W dniach 6-9 listopada 2018 roku odbyło się szkolenie w zakresie ratownictwa na lodzie realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym wraz z elementami metodyki. Celem szkolenia było przygotowanie strażaków/instruktorów doskonalenia zawodowego do prowadzenia działań ratownictwa na lodzie w zakresie podstawowym.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Ośrodek Szkolenia PSP w Łubiance. Kadrę dydaktyczną stanowili funkcjonariusze Ośrodka Szkolenia oraz instruktorzy z Torunia, Świecia, Inowrocławia i Lipna.

W szkoleniu udział wzięło 15 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z terenu woj. kujawsko-pomorskiego, którzy  poszerzyli swoją wiedzę w zakresie taktyki organizacji i prowadzenia działań ratowniczych, zasad prawidłowego doboru i użycia sprzętu, sposobów dotarcia do poszkodowanego, a także zasad udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy i wsparcia psychicznego.

Zajęcia realizowano na akwenie jeziora chełmżyńskiego oraz na terenie Ośrodka Szkolenia w Łubiance.

Kierownikiem przedsięwzięcia był st. kpt. Józef Dunajski.

 

Link do pełnej galerii zdjęć (około 1100 zdjeć)  https://drive.google.com/drive/folders/1-Vuo_bwyGeflKxjlZ74TuLGHCUyJV07d?usp=sharing


Ocena: 1 głosów Aktualna ocena: 5