Szkolenie z ratownictwa technicznego w zakresie podstawowym 10-14.09.2018

Drukuj
1 2 3

W dniach 10-14.09.2018 roku odbyło się  czwarte z cyklu szkoleń w zakresie ratownictwa technicznego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym wraz z metodyką. Celem szkolenia było przygotowanie strażaków/instruktorów doskonalenia zawodowego do prowadzenia działań ratownictwa technicznego w zakresie podstawowym, określonym „Zasadami organizacji ratownictwa technicznego w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym”.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Ośrodek Szkolenia PSP w Łubiance. Kadrę dydaktyczną stanowili funkcjonariusze Ośrodka Szkolenia oraz Specjalistycznych Grup Ratownictwa Technicznego z Torunia, Świecia, Włocławka i Żnina.

W szkoleniu łącznie udział wzięło 18 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z terenu woj. kujawsko-pomorskiego, którzy to powiększyli swoją wiedzę w zakresie taktyki organizacji i prowadzenia działań ratowniczych, zasad prawidłowego doboru i użycia sprzętu, sposobów dotarcia do poszkodowanego, a także zasad udzielania poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy i wsparcia psychicznego.

Zajęcia realizowano na terenie auto-złomu „ZAKS” w Rogowie, zajezdniach autobusowej i tramwajowej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu oraz na terenie Ośrodka Szkolenia w Łubiance.

Kierownikiem przedsięwzięcia był st. kpt. Józef Dunajski.


Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0