Szkolenie z ratownictwa technicznego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym wraz z metodyką 10-14.06.2019.

W dniach 10-14 czerwca 2019 odbyło się  trzecie w tym roku szkolenie z cyklu ratownictwa technicznego realizowanego przez KSRG w zakresie podstawowym wraz z metodyką. Celem szkolenia było przygotowanie strażaków/instruktorów doskonalenia zawodowego do prowadzenia działań ratownictwa technicznego w zakresie podstawowym, określonym „Zasadami organizacji ratownictwa technicznego w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym”.

Szkolenie zorganizowane zostało przez Ośrodek Szkolenia PSP w Łubiance. Kadrę dydaktyczną stanowili funkcjonariusze Ośrodka Szkolenia oraz Specjalistycznych Grup Ratownictwa Technicznego z Torunia, Żnina i Włocławka.

W szkoleniu łącznie udział wzięło 18 strażaków Państwowej Straży Pożarnej z terenu   woj. kujawsko-pomorskiego, którzy to powiększyli swoją wiedzę w zakresie taktyki organizacji i prowadzenia działań ratowniczych, zasad prawidłowego doboru i użycia sprzętu, sposobów dotarcia do poszkodowanego, a także zasad udzielania poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy i wsparcia psychicznego.

Zajęcia realizowano na terenie auto-złomu „Kapral-Car” w Mamliczu, zajezdniach autobusowej i tramwajowej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu, oraz na terenie Ośrodka Szkolenia w Łubiance.

Ponadto była to ostatnia edycja, w której brał udział kujawsko-pomorski koordynator ratownictwa technicznego bryg. Adam Robaczewski. Koledze Adamowi bardzo dziękujemy za rzetelną współpracę, życząc wielu sukcesów i pomyślności w życiu osobistym.


Ocena: 1 głosów Aktualna ocena: 5