Wizyta Ministra w Ośrodku Szkolenia w Łubiance, 5 września

Drukuj
1 2 3

Kiedy w nocy, z 11 na 12 sierpnia nad terenem województwa kujawsko – pomorskiego przeszła potężna nawałnica, jej niszczycielska siła spowodowała ogromne straty - szczególnie dotyczy to mieszkańców powiatów: żnińskiego, sępoleńskiego, nakielskiego i tucholskiego.

We wtorek, 5 września 2017 roku, w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, z siedzibą w Łubiance, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak wyróżnił funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz członków Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy podczas nawałnic nieśli pomoc mieszkańcom. W ramach tysięcy interwencji strażacy m.in. zabezpieczali domy, z których silny wiatr zerwał dachy oraz usuwali powalone drzewa.
Wśród wyróżnionych znaleźli się strażacy, którzy odebrali nagrodę finansową, przyznaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyróżnienia dla strażaków PSP i OSP wręczył gen. brygadier Leszek Suski, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.
Wydarzenie, które miało charakter uroczystej zbiórki, stało się także okazją do wręczenia Krzyży Zasługi oraz Medali za długoletnią służbę.

Minister resortu spraw wewnętrznych i administracji docenił rolę druhów - strażaków ochotniczych straży pożarnych, w działaniach ratowniczych, a potem w akcji usuwania skutków nawałnic.
To spotkanie było okazją, by za wkład pracy i zaangażowanie podczas akcji likwidacji skutków sierpniowych wichur, 15 jednostkom OSP z regionu wręczyć promesy o wartości 10.000 zł każda. W ramach tych środków finansowych strażacy odtworzą sprzęt, który został wykorzystany do działań ratowniczych po nawałnicach.
Jednostki OSP, które otrzymały promesy:

1. OSP Barcin (pow. Żniński)
2. OSP Dębowa Łąka (pow. wąbrzeski)
3. OSP Kęsowo (pow. tucholski)
4. OSP Kruszwica (pow. inowrocławski)
5. OSP Lipienek (pow. chełmiński)
6. OSP Raciąż (pow. Tucholski
7. OSP Ratownik (pow. świecki)
8. OSP Rusinowo (pow. inowrocławski)
9. OSP Słonawy (pow. nakielski)
10. OSP Sośno (pow. sępoleński)
11. OSP Wałdowo (pow. sępoleński)
12. OSP Wiele (pow. nakielski)
13. OSP Wierzchucin Królewski (pow. bydgoski)
14. OSP Wtelno (pow. bydgoski)
15. OSP Żnin (pow. żniński)

Szef MSWiA, obok podziękowań i gratulacji, w wypowiedziach wskazywał na trud, jaki wykazali ratownicy w służbie w tym szczególnym okresie. Podkreślał, że jego ważkim zadaniem jest zapewnienie funkcjonariuszom dobrych warunków służby. Strażacy powinni – uważa Minister - dysponować nowoczesnym sprzętem i być godnie wynagradzani. Zapewni to realizowany Program Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020.

Jeszcze przed wizytą w Łubiance, Minister Błaszczak spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Brąchnowie (gm. Łubianka, pow. toruński). Razem z dziećmi, strażakiem i policjantem zrealizował lekcję na temat bezpieczeństwa - zainaugurował w ten sposób kolejną odsłonę kampanii społecznej „Kręci Mnie Bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”

MJK

Foto: UW


Ocena: 3 głosów Aktualna ocena: 3